Databáze nebezpečných výrobků

Nowalex Kočárek Focus Comfort

Hlášení RAPEX 5/2012

Hluboký/sportovní kočárek pro jedno dítě od narození do cca 3 let (max. 15 kg). Má různé funkce - lze připevnit hlubokou korbu nebo sportovní sedačku. Prodává se v různých barvách a s různými vzory. Na podvozku je nápis “Focus”; na korbě a sportovní sedačce je štítek “Nowalex Baby Carriage”.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože lze v některých případech umístit sedačku do nezajištěné pozice, protože není dost široká. Kočárek se může převrhnout na nakloněné rovině, pokud se zatíží taškou na rukojeti (2 kg). Zádržný systém má několik problémů. Hrozí zachycení prstů mezi ostré a pohyblivé části v dosahu dítěte. Dále hrozí udušení, protože vnitřní potah kočárku není dostatečně napnutý. Oddělitelná pěna, malé kovové části a víčko ventilku v dosahu dítěte dále představují malé části, které může dítě vložit do úst a spolknout nebo vdechnout.

Již vzniklé úrazy

Zaznamenáno několik nehod ve Švédsku.

Země původu Polsko
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 14.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit