Databáze nebezpečných výrobků

Kočárek dětský Implast Bolder SD

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Při zkoušce  kočárku - lůžko (hluboké) provedení a při směru vozidla s rukojetí vpředu, došlo k vysunutí lůžka od konstrukce, kdy byly přední klipsy mimo konstrukci.V opačném směru vozidla, tedy s rukojetí vzadu, došlo k posunu 65 mm. 
Při zkoušce kočárku sportovního provedení a při směru vozidla s rukojeti vpředu, došlo po nárazu k uvolnění sedačky od konstrukce.
Při opačném směru vozidla s rukojeti vzadu, došlo po nárazu k posunutí 22 mm.
 

Země původu Polsko
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Česká obchodní inspekce zakázala prodej uvedeného výrobku a následně distributor přijal opatření, na základě kterého stáhnul předmětný výrobek z trhu.

Datum publikace 16.02.2011
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • šmotková 3.6.2014 17:38

  Potřebuji všechny kola na kočárek BOLDER SD vyměnit DĚKUJI

  reagovat

  R R
  • dTest-Andrea 4.6.2014 10:15

   Dobrý den,
   pokud potřebujete nová kola ke kočárku, obraťte se na distributora nebo prodejce, kde jste kočárek zakoupila. Kočárek uvedený v naší databázi byl vyhlášen Českou obchodní inspekcí v roce 2011 jako nebezpečný a měl být distributorem stažen z trhu.
   Navíc bychom ještě doplnili, že výrobek, byť by byl třeba i nebezpečný, by již nešel reklamovat, pokud uplynula jeho dvouletá záruční doba.

   reagovat

   R R
   • Šmotková 17.12.2014 00:14

    Kola jsme spravili výměnou duší a ložiska, ale 12.12. 2014 se zlomila rukojeť v místě kde se skládá tam jak je ta pružina. Kočárek byl zakoupen v roce 2009 při narození prvního dítěte, byl málo používán. Letos se začal používat od května při narození druhého dítěte. No a od minulého týdne je nepoužitelný neboť s polámanou rukojetí se nedá jezdit. Kočárek byl zakoupen za 12000kč ve Zlíně Snaha marná při hledání zakoupení náhradní rukojeti.To kočárek značky LIBERTA je funkční i po 32letech

    reagovat

    R R

Přihlásit