Databáze nebezpečných výrobků

Deltim Kočárek / autosedačka - Focus

Hlášení RAPEX 34/2010
Kombinovaný kočárek a dětská autosedačka. Vybavený taškou, slunečníkem, pláštěnkou, moskytiérou, dvěma obaly na kočárek, držadlem na kočárek a adaptérem pro instalaci autosedačky.

Typ výrobku AT 018492
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění, chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje: 
- riziko úrazu, protože obsahuje přístupné otvory, kde by se mohly zachytit prsty dítěte, 
- chemické riziko, protože plast přední rukojeti obsahuje 24,1% hmotnosti di(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP).
Země původu Polsko
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a předmětech pro péči o děti, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, pokud mohou děti hračku nebo předmět pro péči o děti vložit do úst.
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu.
Datum publikace 24.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit