Databáze nebezpečných výrobků

Brio Kočárek - Adaptér na kočárek

Hlášení RAPEX 7/2010
Adaptér se upevňuje na podvozek při použití kočárku. Adaptér je čtvercového tvaru a má ze shora čtyři kovové háčky. Dotyčné adaptéry byly vyrobeny v letech 2008 a 2009.

Typ výrobku Art. no. 3643x
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění, protože šrouby držící háčky na adaptéru se mohou vyšroubovat, přičemž by se háčky mohly oddělit od adaptéru a vanička by mohla odpadnout z podvozku kočárku i s dítětem.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1888.
Země záchytu Ohlašující: Švédsko, Další: Norsko, Německo, Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů výrobcem.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit