Databáze nebezpečných výrobků

KN95 respirátor

Hlášení RAPEX 1/2022

5 bílých pětivrstvých dýchacích masek označených pouze nápisem KN95 GB2626-2006 s viditelným klipem na nos ve fóliovém obalu s černým potiskem "Protective mask KN95". Výrobek se prodává online, zejména prostřednictvím služby eBay pod číslem 224389518393.

Zabaleno v plastovém obalu s černým potiskem 'KN95 protective mask', chybí údaje o výrobci.

Typ výrobku ochranná maska KN95
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Záchyt částic / filtr materiálu je nedostatečný (naměřené hodnoty: až 57 %) a maska se správně nepřizpůsobí obličeji. V důsledku toho výrobek nesplňuje požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví a ani v kombinaci s dalšími doporučenými opatřeními nemusí řádně chránit. 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zastavení prodeje (dovozce).

Povinná opatření: zastavení prodeje.

Datum publikace 11.01.2022
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2022. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit