Databáze nebezpečných výrobků

KN95 respirátor

Hlášení RAPEX 29/2021

Ochranná dýchací filtrační polomaska. Výrobek se prodával také online, zejména prostřednictvím služeb Ebay a AliExpress.

Masky jsou baleny v bílém plastovém sáčku s tyrkysovým nápisem a nálepkou se smíšeným označením (KN95 a FFP2/CE). Naopak na maskách nejsou uvedeny žádné informace o výrobci, modelu ani čárový kód.

Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Záchyt částic / filtr je nedostatečný (naměřené hodnoty: méně než 63 %). V důsledku toho výrobek nesplňuje požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví a ani v kombinaci s dalšími doporučenými opatřeními nemusí řádně chránit. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zastavení prodeje.

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, odstranění výrobku z nabídky online prodejců (prodejce).

Datum publikace 27.07.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit