Databáze nebezpečných výrobků

HUATE KN95 Respirátor / FFP2

Hlášení RAPEX 47/2020

Bílá ochranná dýchací poloobličejová maska s natištěnými nápisy "KN95" a "GB2626-2006" . Na výrobku je také natištěna zmínka o normě "EN 149".

Výrobek je zabalený v průhledném plastovém sáčku umístěném v kartonové krabici obsahující 50 kusů.  Na krabici je nápis "EN 14683:2019" na levé straně spodní části a na obrázku výrobku.

Typ výrobku HT9210
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek je nabízen s ochranným potenciálem proti pronikání (virových) částic, jeho filtrační kapacita však nebyla certifikována příslušným (evropským) úřadem. Výrobek tak nemusí splňovat požadavky na zdraví a bezpečnost a nemusí tedy poskytovat řádnou ochranu, pokud nebude kombinován s dalšími opatřeními.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149.

Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 24.11.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit