Databáze nebezpečných výrobků

KN95 Professional Protection - respirátor

Hlášení RAPEX 33/2021

Bílá ochranná filtrační dýchací polomaska s hybridním označením (KN95 a CE2163). Výrobek se prodává online, zejména prostřednictvím služby Amazon, s kódem ASIN: B08SW4XNGN.

Masky jsou baleny v bílém plastovém obalu s tyrkysovým nápisem "respirační ochranné masky KN95 - respiratory protective face-masks KN95". Na obalu je rovněž nálepka s hybridním označením (KN95 a FFP2/CE), ale není na něm uveden název výrobce, žádné podrobnosti týkající se modelu, EAN kód ani jiné informace.

Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Záchyt částic / filtr materiálu je nedostatečný (naměřené hodnoty: méně: než 29 %). Kromě toho se maska řádně nepřizpůsobí obličeji. Výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví, může přes něj projít nadměrné množství částic nebo mikroorganismů, což zvyšuje riziko infekce, a ani v kombinaci s dalšími doporučenými opatřeními nemusí správně chránit. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149.

Číslo šarže 2020-3DG
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců.

Dobrovolná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců (distributor).

Datum publikace 24.08.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit