Databáze nebezpečných výrobků

KN95 Professional Protection - respirátor

Hlášení RAPEX 32/2021

Žlutá ochranná filtrační dýchací polomaska s bílými gumičkami, označená KN95 a s odkazem na EN 149; na masce je rovněž vytištěno označení CE 2163. Výrobek byl prodáván online, zejména prostřednictvím služby eBay (224376460742) a AliExpress.

Masky jsou baleny v plastových sáčcích s tyrkysovým nápisem a po 10 kusech. Na obalech je uvedeno tvrzení "95% účinnost filtrace" a jsou označeny KN95 a CE a není na nich uveden název výrobce, reference modelu, příslušný čárový kód ani jiné informace.

Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Záchyt částic/ filtr je nedostatečný (naměřené hodnoty: méně než 71 %). V důsledku toho výrobek nesplňuje požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví a ani v kombinaci s dalšími doporučenými opatřeními nemusí řádně chránit.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích.

Číslo šarže 224376460742
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu, odstranění výrobku z nabídky online prodejců, svolání výrobku od spotřebitelů (prodejce, distributor, další).

Datum publikace 17.08.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit