Databáze nebezpečných výrobků

Lusoalimentos Klíčenky "Photo Tok"

Hlášení RAPEX 28/2011

Klíčenky s plyšovými zvířaty. Štítky se značkou CE, čárovým kódem a jménem značky. Dodávají se v sáčcích po šesti kusech.

Typ výrobku Ref.: K7446 zelená žába, K7444 růžový delfín, K7449 hnědý medvěd
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože kroužky klíčenky zcela projdou válcem pro testování malých částí a děti je mohou spolknout.

Země původu Jižní Korea
Čárový kód 56003734744
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 25.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit