Databáze nebezpečných výrobků

Kaliqi Klíčenka s laserovým ukazovátkem

Hlášení RAPEX 33/2011

2 v 1 laser a LED svítilna na klíčence. Rozměry cca: 11 x 2,3 x 1,6 cm (s kroužkem klíčenky). Horní část svítilny je stříbrná a tělo má různé barvy (modrá, zelená, červená, černá, zlatá, stříbrná). Laser je napájen třemi knoflíkovými bateriemi typu AG13. Výrobky jsou zabalené v černé krabici (24 ks, rozměry cca: 16x11x7 cm), s obrázky klíčenek, značkou CE a zemí původu.

Typ výrobku sériové č.: 2010101
Kategorie Sport a turistika - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí poškození zraku, protože obsahuje laser třídy 3, jak udává výrobce.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 60825.

Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady ukončily prodej.

Datum publikace 25.08.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Dagmar T. 3.2.2012 18:30

    Úřady ukončily prodej. A je zajímavé že tento týden ( 30.1.2012) jsem si tento výrobek koupila od nějaké společnosti, co prodávala levní zboží.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit