Databáze nebezpečných výrobků

Zini Klíčenka s laserovým ukazovátkem "New laser & Led Light"

Hlášení RAPEX 27/2012

Klíčenka s laserovým ukazovátkem. Rozměry cca: 11,3x2,3x1,5 cm (s držákem). Přední část ukazovátka je stříbrná, tělo a klíčenka mají různé barvy (stříbrná, fialová, modrá). Výrobky jsou zavěšeny na kartonu. Na výrobcích i obalu je informace o tom, že se jedná o laserové zařízení třídy IIIA.

Typ výrobku zboží č.: ZK-117-2
Kategorie Sport a turistika - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí poškození zraku, protože obsahuje laser třídy 3B. Navíc značení a varování na výrobku nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 60825-1.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 60825-1.

Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Stažení zboží z trhu.

Datum publikace 20.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit