Databáze nebezpečných výrobků

IK Klíčenka s laserovým ukazovátkem "5 in 1 laser pointer and led flashlight"

Hlášení RAPEX 28/2011

Laserové ukazovátko a svítilna 5 v 1, ve tvaru klíčenky. Rozměry cca: 13,8 x 2,5 x 2 cm (s kroužkem klíčenky). Tělo svítilny je stříbrné, ozdobené květinami. Laser je napájen třemi knoflíkovými bateriemi typu 3 LR44. Každé ukazovátko je zabalené v průhledném plastovém sáčku, Více kusů v krabici (25 ks, rozměry cca: 17 x 15 x 9 cm), s obrázky ukazovátek, značkou CE, varováním v angličtině a návodem k použití. Výrobky lze prodávat jednotlivě.

Typ výrobku zboží č.: NT-014, číslo patentu: ZL 200620041106.7
Kategorie Domácnost - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí poškození zraku, protože obsahuje laser třídy 3 (naměřený výstup laseru: 3,26 milliwattů).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 60825.

Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 25.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit