Databáze nebezpečných výrobků

LG IMPORTS Klíčenka "Duck aquarium" a "Water dolphin"

Hlášení RAPEX 33/2012

Klíčenka se dvěma nádobami s tekutinou: spodní tekutina je barevná. 12 ks na jednom kartonu. Různou polohou lze dosáhnout barevného efektu. Prodává se bez obalu.

Typ výrobku 1. KC Duck Aquarium č. 7787; 2. KC Water Dolphin č. 779.
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje tekutinu s alifatickými nebo aromatickými sloučeninami s označením R65 (zdraví škodlivý). Pokud tekutina unikne, může způsobit akutní otravu plic.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zákaz prodeje.

Datum publikace 30.08.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit