Databáze nebezpečných výrobků

Color Baby Klávesy - hračka "Electric Keyboard"

Hlášení RAPEX 26/2011

Růžové piano s deseti černými a čtrnácti bílými klávesami. Na obalu je jméno výrobku, několik varování, jméno distributora a původ výrobku. Je zde také varování, že výrobek není vhodný pro děti do 36 měsíců, protože obsahuje malé části, které mohou děti spolknout.

Typ výrobku Ref. 24079
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Popálení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí popálení, protože se v případě zkratu mohou přehřát vnější povrchy (kryt baterie) a z baterií může unikat elektrolyt.
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 62115.

Čárový kód 8412842240797
Země záchytu Ohlašující: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 01.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit