Databáze nebezpečných výrobků

Kele Zapalovač

Hlášení RAPEX 6/2010
Červené zapalovače zabalené v oranžové kartonové krabici (50ks) s označením "Sport". Polovina zapalovače je průhledná a druhá neprůhledná a obsahuje malou svítilnu, která se aktivuje tlačítkem na straně zapalovače. Rozměry: 7,9 x 2,7 x 1,1 cm.

Typ výrobku 973-2, pěticiferný kód na základně: 39009
Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí požáru a popálení, protože nemá pojistku proti použití dětmi.
Země původu Čína
Rozpor s Podle rozhodnutí komise 2006/502/ES musí členské státy zajistit, že se na trhu objeví pouze zapalovače odolné proti použití dětmi.
Země záchytu Ohlašující: Řecko, Další: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit