Databáze nebezpečných výrobků

Ke Yi Qi mikina

Hlášení RAPEX 46/2023

Mikina určená pro starší děti, vyrobená z šedého textilního materiálu, s kapucí, kapsami, zapínáním na zip, nápisem TIGER, ORIGINAAL STYLE na přední straně. Kapuce se stahuje šňůrkou s volnými konci o délce cca 21 cm.

Typ výrobku K-159
Kategorie Oblečení a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Výrobek má v oblasti krku dlouhé funkční šňůrky s volnými konci, které se mohou při různých činnostech dítěte někde zachytit a způsobit uškrcení nebo zranění.

Země původu Čína
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o obecné bezpečnosti výrobků ani příslušné evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 21.11.2023
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Sdílejte

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2023. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit