Databáze nebezpečných výrobků

K.T.S. kávovar

Hlášení RAPEX 35/2013

Dvoudílný kávovar: bílá plastová nádoba bez víka s držadlem na straně a bílá plastová základna se síťovým kabelem. Zabaleno v barevném kartonovém obalu.

Typ výrobku NE-201
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Během abnormálního provozu přestane teplotní pojistka včas fungovat, což vede k tvorbě nadměrného tepla v plastové základně. To může vést k požáru a zpřístupnění částí pod napětím. Na nádobě není žádné značení úrovně vodní hladiny. To by mohlo vést k přeplnění. V případě, že je výrobek v provozu déle než po určitou dobu, může při zvednutí ze základny přetéci. Hrozí tedy popálení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Čárový kód 5605645284171
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 20.09.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit