Databáze nebezpečných výrobků

Ambra kamna na pevná paliva

Hlášení RAPEX 42/2013

Kamna na spalování pevných paliv. Kamna se skládají z obdélníkového dílu ve starožitném stylu pravděpodobně z litiny. Díl stojí na čtyřech dekorativních nohách, které jsou přišroubovány.

Typ výrobku M98 - Antique bronze
Kategorie Domácnost - Ostatní
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí popálení, protože ovládací madla nejsou dostatečně izolována. Různé unikající části kamen navíc mohou způsobit požár.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 13240.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 03.11.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • litinová kamna a krby 1.9.2014 18:14

    chci přidat komentář k uvedeným znaleckým posudkům.
    Na našem trhu je obrovská škála shodných systémů litinových kamen a krbových vložek se stejným principem hoření a zavírání dvířek atd... krbová dvířka litinová s madlem - jsou uloženy na velkých kolících z oceli, jsou opatřeny kličkou na čepu a mají v sobě drážku na grafitové těsnění, které je nalepené tepelným lepidlem - shodný systém jako např. vložky uniflam (bauhausy), vložky invicta (prodej přes krbaře a velkoobchodní sítě), vložky laudel..., krbové vložky Ferlux (Španělsko - velkoobchodní sítě a krbaři). ... a to stejné i u litinových kamen na našem trhu. Výše uvedený komentář vysoce odborné firmy ukazuje, že zná výrobky pouze z letáků a katalogů a asi se s žádnými nesetkala osobně.... přincipy zavírání a uložení pantů a grafitových těsnících provazců je zcela v pořádku!!! Pokud by lidé chtěli nepálivé kličky , musí zainvestovat do dražších vložek jako jsou např. Hoxter, Spaartherm, kde jsou nepálivé kličky a madla a cena těchto kvalitních výrobků se pohybuje od 50 tis a výše. Co se týče "unikání části kamen" - vysoce odborné popsání firmy, kdy měla na mysli že by eventuelně mohl kouř prostupovat mezi dvířkami a kamny, ale tam je to přece ošetřené grafitovým provazcem, který je pružný a při dotlačení madla zavírání jsou kamna zabezpečena proti těmto únikům... pokud by výše uvedená odborná společnost měla dotazy ke konstrukci vložek a kamen, at se na výrobky napřed podívá osobně a vše si projde s konstruktéry výrobců vložek a kamen. A poslední informace - pokud je tento systém zakázaný normou EN 13240, tak se u nás nesmí prodávat 95% těchto výrobků... děkuji že jsem jako nezávislý profesionál napsal svoje zkušenosti z dlouholeté praxe s topidly na našem trhu.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit