Databáze nebezpečných výrobků

K.nail Umělé nehty 1. "Artbrush Nails, Salon Quality" 2. "Nail Art by Magnetic" 3. "Nail art, Professional quality"

Hlášení RAPEX 35/2012

1. Sada plastových nehtů s červenou tubou lepidla dlouhou 5 cm. Nehty mají modrou barvu a dekorace. Zabaleno v plastovém sáčku (rozměry cca 7x5,5 cm). K výrobku je připevněn kartonový štítek s potiskem s růžemi.

2. Sada plastových nehtů s oranžovou tubou lepidla dlouhou 5 cm. Nehty mají černou barvu a dekorace. Zabaleno v plastovém sáčku (rozměry cca 7x5,5 cm). K výrobku je připevněn černý kartonový štítek s potiskem s prsty a sklem.

3. Plastové nehty s červenou tubou lepidla dlouhou 5 cm s nápisem "ADHESIVE QTG for artificial nails". Zabaleno v plastovém sáčku (rozměry cca 7x5,5 cm) s černým kartonovým štítkem a oranžovým trojúhelníkem s nápisem: “Fit, all nail size“ a návodem v angličtině.

Typ výrobku 1. KP-0801 2. neznámý 3. NO.KP-10716
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože lepidlo obsahuje dibutylftalát (DBP).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.09.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit