Databáze nebezpečných výrobků

Junior Dětské chodítko

Hlášení RAPEX 49/2010
Plastové žlutozelené chodítko s houpací funkcí pro děti od 6 do 12 měsíců. Výrobek má textilní sedadlo a kovový skládací rám, který obsahuje žlutý stolek s hračkami. Na výrobku je připevněný štítek se značkou, návodem a varováním. Výrobek je zabalen v bílém kartonovém obalu.

Typ výrobku C213 (J-213)
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože pod stolečkem a na mechanismu pro nastavování sedadla jsou kruhové otvory velikosti mezi 5 a 12 mm (s hloubkou 10 mm), které mohou zachytit prsty, a protože tvar konstrukce nezabrání pádu ze schodů.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1273.
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 07.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit