Databáze nebezpečných výrobků

JOY elektronická cigareta EXTRA

Hlášení RAPEX 46/2022

Jednorázová elektronická cigareta s různými příchutěmi obsahující nikotinovou tekutinu o objemu 2 ml s deklarovanou koncentrací nikotinu 2 %.

Zabaleno v kartonové krabičce.

Kategorie Ostatní - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nikotin, ale není opatřen příbalovým letákem, který by spotřebitele informoval o bezpečném a správném používání výrobku. Nikotin je akutně toxický a může ohrozit bezpečnost uživatele, zejména pokud se výrobek dostane do kontaktu s kůží nebo je požit.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o tabákových výrobcích.

Čárový kód 65545704979
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Platné od: 04/10/2022

Datum publikace 22.11.2022
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2023. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit