Databáze nebezpečných výrobků

Joe Mac of Sweden peněženka

Hlášení RAPEX 46/2019

Černá peněženka se zipem a střapcem. Vnitřní materiál tvoří hnědá umělá kůže.

Typ výrobku 1803 LD-9461
Kategorie Oděvy a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické, ohrožení životního prostředí, zdravotní
Nebezpečí

Plastový materiál uvnitř peněženky obsahuje chlorované parafiny s krátkým řetězcem (SCCP) (naměřená hodnota 4,1 % hmotnostních). Výrobek dále obsahuje nadměrné množství kadmia (naměřená hodnota 0, 013 % hmotnostních) a olova (naměřená hodnota 1 % hmotnostní).
SCCP přetrvávají v životním prostředí, v nízkých koncentracích jsou toxické pro vodní organismy a akumulují se v tělech volně žijících živočichů a lidí, což představuje riziko pro lidské zdraví a životní prostředí. Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, protože se ukládá v těle, může poškodit orgány a může způsobit rakovinu. Působení olova může vést k vážným a nevratným neuro-behaviorálním a neurovývojovým účinkům.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o perzistentních organických znečišťujících látkách (Nařízení POP) a nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Datum publikace 17.11.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit