Databáze nebezpečných výrobků

Petzl Jisticí zařízení "Grigri 2"

Hlášení RAPEX 31/2011

Jisticí zařízení s asistovanou brzdou na horolezecká lana tloušťky 8,9 až 11 mm. Týká se výše uvedených referenčních čísel, se sériovým číslem, která má prvních pět cifer 10326 a 11136.

Typ výrobku model a ref. D14 2O, D14 2G a D14 2B
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože vyvinutí nadměrné síly na držadlo zařízení, když je plně otevřené, ho může poškodit a způsobit, že se zasekne v otevřené pozici. V této pozici je znemožněno asistovené brždění, které zařízení normálně umožňuje. Při této vadě funguje zařízení jako tradiční jisticí pomůcka. Při používání otevřeného zařízení nelze řídit brzdnou sílu na laně a hrozí zvýšené nebezpečí nekontrolovaného pádu.

Země původu Francie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko, Další: Francie, Norsko, Island, Švédsko, Dánsko, Irsko, Polsko, Finsko, Belgie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 11.08.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit