Databáze nebezpečných výrobků

Jiada Dámská obuv

Hlášení RAPEX 17/2010
Dámská obuv mokasínového typu v černé a hnědé imitaci kůže, s gumovou podrážkou a prošíváním na svrchní části boty. Ta je připojena k postranním dvěma klíny z elastického materiálu. Po stranách bot jsou ozdobné trojúhelníky s prošíváním a perforacemi, ze stejné imitace kůže. Baleno ve světle hnědé papírové krabici s textem v béžové barvě. Značka "Jiada` se objevuje na všech stranách krabice a v pravém dolním rohu delších stran je motiv stylizované květiny.

Typ výrobku 887 černá, 887 hnědá
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 0,35 mg/kg dimethyl (DMF) v sáčcích. 
Země původu Čína
Rozpor s Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celními úřady.
Datum publikace 27.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit