Databáze nebezpečných výrobků

BIG jezdicí hračky "Racing-Bike"

Hlášení RAPEX 4/2014

Jezdicí hračka ve tvaru motorky, černá a neonově žlutá s různými samolepkami.

Typ výrobku Ref: 800056323
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože obsahuje malé části (plastové samolepky), které lze snadno oddělit, a děti je mohou spolknout nebo vdechnout.

Země původu Německo
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 4004943563239
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 12.02.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Jana 19.2.2014 12:49

    Tak tuto motorku som mala moznost osobne vyskusat pri 2 detoch a je jedna z najlepsich na trhu, lebo je velmi stabilna a vyborne sa ovlada. Mali sme aj ine okrem tejto, ale tato je jednoznacne najlepsia. To, ze vyrobca pribali aj nalepky, ktorymi si dieta samo skrasli motorku, mi pride ako plus a zaradenie tejto motorky medzi nebezpecne vyrobky mi pride fakt smiesne.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit