Databáze nebezpečných výrobků

Transomnia Jel jewels

Hlášení RAPEX 27/2010

Průhledná písmena z měkkého plastu uložená mezi dvěma listy z průsvitného plastu. Listy jsou uložené v průhledném plastikovém sáčku, který je uzavřený sešitou kartonovou cedulkou.

Typ výrobku Sada abecedy, 154839H
Kategorie Děti - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení, protože písmena mohou být zaměněna za potraviny (vypadají, že jsou vyrobeny z želé) a zcela projdou válcem na malé části.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 5020661065700
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení z trhu distributorem.

Datum publikace 06.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit