Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Jehly na piercing a tetování

Hlášení RAPEX 6/2012

Jehly na piercing a tetování na jedno použití, silikonový úchop; označeny jako sterilní jehly na jedno použití pro piercing.

Typ výrobku HD2092506 – GLDU5462722
Kategorie Sport a turistika - Ostatní
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje zdravotní riziko kvůli nesprávnému značení vzhledem ke správnému ověření sterilizačního procesu, který byl proveden.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky národních zákonů.

Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 17.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit