Databáze nebezpečných výrobků

Professional Body Supply jednorázová tetovací jehla s držadlem

Hlášení RAPEX 43/2014

Tetovací jehla s držadlem deklarovaná jako sterilní a určená pro jednorázové použití. Zabalená v lékařském obalu s kartičkou v plastu. Na obalu je číslo sady, proces sterilizace (EO plyn), datum exspirace a značka.

Typ výrobku sada: 0614, Ref.: 1007RL, 2017/06
Kategorie Zdraví a kosmetika - Stroje + nářadí
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Sterilizace výrobku je nedostatečná a při vpichu jehly do kůže tedy hrozí vstup mikroorganismů, včetně patogenů, do těla a infekce.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky národních zákonů.

Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 02.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit