Databáze nebezpečných výrobků

EMY POWER jednoplotýnkový vařič

Hlášení RAPEX 27/2019

Jednoplotýnkový elektrický vařič zabalený v kartonové krabici, která obsahuje, kromě spotřebiče, uživatelskou příručku v italštině, angličtině, portugalštině a španělštině. Vnější plášť je vyroben výhradně z kovu.

Typ výrobku YQ-1015A 6304298
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Popálení, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Elektrická izolace není dostatečná, což může vést k úrazu elektrickým proudem. Výrobek a napájecí kabel se navíc přehřívají. O horké povrchy by se uživatel mohl popálit.
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a příslušné evropské normy EN 60335.

Čárový kód 8056046042988
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Datum publikace 08.07.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit