Databáze nebezpečných výrobků

Kanguret Jantarový náhrdelník k prořezávání zubů

Hlášení RAPEX 7/2012

Jantarový náhrdelník z krystalické pryskyřice zkamenělých jehličnanů. Korálky jsou navléknuté na hedvábném provázku s uzly mezi všemi korálky, které mají zabránit vyvléknutí korálků při roztržení provázku. Náhrdelník se zapíná pomocí šroubovacího uzávěru. Zabalen v šifonovém sáčku, který se zavazuje bílým textilním provázkem se dvěma nálepkami, jednou se slovem “Kanguret”, internetovou adresou, registrovanou adresou a telefonním číslem, druhá s e-mailovou adresou.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení a uškrcení, protože korálky snadno praskají na malé kousky, které lze spolknout nebo vdechnout. Hrozí také uškrcení, protože je náhrdelník příliš dlouhý.

Země původu Litva
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 29.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit