Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Jantarový náhrdelník k prořezávání zubů "Rainbow Baroque with cherry" a "Green beans"

Hlášení RAPEX 28/2012

Náhrdelník z baltského jantaru. Korálky jsou odděleny uzlíky.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože když není náhrdelník nošen na krku, mohou děti malé části spolknout nebo vdechnout.

Země původu Litva
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 26.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • D. Růžičková 2.8.2012 08:37

    Náhrdelník slouží proti bolesti, což se nám ukázalo jako pravdivé. Ovšem aby dítě v kojeneckém věku roztrhlo pevnou šňůrku, to nepředpokládám. Muselo by to být poškozeno předem, což lze zkontrolovat a když dítě nebude mít náhrdelník na krku, každý ho jistě schová, aby se náhrdelníku něco nestalo. Je to tradice v těchto zemích po staletí, tak bychom si měli vzít od nich to dobré. Není to hračka pro děti, teploměr taky slouží, i když obsahuje rtuť a nedává se na hraní. Prostě použít a schovat, je to vzácnost.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit