Databáze nebezpečných výrobků

Intenze tetovací inkoust "Mario's Dragon Green Dark"

Hlášení RAPEX 8/2016

Tetovací inkoust v bezbarvé plastové lahvičce se samolepícím štítkem, mixovací kuličkou a černým víčkem se závity s dávkovací hubicí a kloboučkem. Otvor ve špičce je zataven folií.

Typ výrobku série #G80Y68W106O64B74, MHD 11/2018, sada SS171
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje barium (naměřeno 11700 mg/kg). Rozpustné soli baria se mohou z tetování vstřebat a působit toxicky. Toxicita baria může vést k srdečním arytmiím, selhání dýchání, gastrointestinální dysfunkci, paralýze, záškubům svalů a zvýšenému krevnímu tlaku.  

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" by obsah baria měl být omezen na maximálně 50 mg/kg.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 29.02.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit