Databáze nebezpečných výrobků

Inkubátor na vajíčka "Egg Incubator"

Hlášení RAPEX 19/2014

Inkubátor na 60 vajec mající osmihranný tvar, šedou plastovou základnu, průhledné víko. Jednobarevný kartonový vnější obal.

Typ výrobku JN2-60
Kategorie Sport a turistika - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Topidlo nemá bezpečnostní pojistku proti přehřátí. Mřížka pod oblastí víka je oddělitelná bez nářadí, takže jsou přístupné části pod napětím. Izolace je neadekvátní: řídicí tlačítko teploty a šrouby se mohou v případě selhání izolace dostat do elektrického obvodu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: jiná opatření.

Datum publikace 26.05.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit