Databáze nebezpečných výrobků

BIOTEK inkoust pro permanentní make-up "TANGERINE"

Hlášení RAPEX 18/2019

Růžový inkoust pro permanentní make-up v 10ml lahvičce.

Typ výrobku výrobek č. 337; sada 2
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje aromatický amin o-toluidin (naměřená hodnota: 47 mg/kg). Tento aromatický amin může způsobit rakovinu, buněčné mutace a ovlivnit reprodukci.

Země původu Itálie
Rozpor s

Rezoluce Rady Evropy ResAP (2008) 1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetování a permanentního make-upu doporučuje, aby aromatické aminy s karcinogenními, mutagenními, reprotoxickými nebo senzibilizačními vlastnostmi nebyly přítomny v přípravcích pro tetování a permanentní make-up, ani uvolněné z azobarviv.

Čárový kód šarže 18L27
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a všech doprovodných činností (výrobce).

Datum publikace 06.05.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit