Databáze nebezpečných výrobků

GOOCHIE inkoust pro permanentní make-up "Permanet Makeup Color"

Hlášení RAPEX 23/2016

Inkoust pro permanentní make-up v mléčně bílé plastové lahvičce s potištěným štítkem a víčkem se závity s ochranným víčkem. Objem: 15ml. Obal: bílá potištěná skládaná krabička.

Typ výrobku 218 Coconut brown, MFG: 2015/05/03, EXP: 2016/05/12
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Inkoust obsahuje nikl (naměřeno: 22 mg/kg), arzén (naměřeno: 6,8 mg/kg) a olovo (naměřeno 3,3 mg/kg). Nikl může způsobit podráždění kůže a vyvolat přecitlivělost nebo alergické reakce, arzén je karcinogenní a expozice olovu je škodlivá pro lidské zdraví a může způsobit vývojovou neurotoxicitu.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" musí tyto výrobky obsahovat tak nízké hodnoty niklu, jak je to jen technicky možné a nesmí obsahovat více než 2 mg/kg olova a arzénu. Aplikace inkoustu pod kůži způsobuje trvalý kontakt s dráždivým alergenem.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (distributor).

Datum publikace 12.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit