Databáze nebezpečných výrobků

Item International imitace ovoce

Hlášení RAPEX 50/2013

Dekorativní prvky ve tvaru paprik, hrušek a jablek. Síťová taška obsahuje šest paprik, průhledná plastová taška šest hrušek a zatavená síťová taška šest jablek.

Typ výrobku Pimiento DH 82191, Pera DH-62842, Manzana DH-82186
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Tvar, barva, vzhled a velikost je taková, že zranitelní uživatelé, jako např. děti, mohou výrobky považovat za potravinu a vložit do úst. Stopky ovoce a zeleniny lze snadno oddělit a děti je mohou spolknout nebo vdechnout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8424222628422
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 30.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit