Databáze nebezpečných výrobků

Gemme di Rugiada Hydroskopické kuličky pro zavlažování rostlin - Pearl Shape Crystal Soil

Hlášení RAPEX 46/2010

Průhledné balení 8 g s hydroskopickými míčky. Každé balení obsahuje míčky jedné barvy. Barvy k dostání: bílé, průhledné, žluté, oranžové, světle zelené, modré, červené, fialové, růžové. K dostání malá, střední a velká velikost. Původní průměr: 1,25 cm, 1,7-2 cm a 2-2,5 cm. Na výrobku se udává, že kuličky zvětší originální váhu 120 až 150 krát.

Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zranění, zdravotní
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí udušení a zranění, protože vypadají jako cukrové krystalky používané k ozdobení dortů a protože se mohou rychle zvětšit v kontaktu s vodou. Pokud jsou náhodou spolknuty, mohou zablokovat trávicí trakt a pokud vniknou do dýchacích cest, mohou je zablokovat a způsobit udušení. Podle testu v Istituto Superiore di Sanità (č. 24277 dne 01.06.2010) se ukázalo, že jen po 30 minutách kuličky zvětší objem o 300%.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů a zboží zabavily.

Datum publikace 16.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit