Databáze nebezpečných výrobků

MUY IMPORT Hračky do koupele (kačenky a žáby)

Hlášení RAPEX 5/2012

Plastová zvířátka do koupele: žába s malými žabkami. Popis obalu: plastová síť s nálepkou s informacemi o modelu, identifikačními údaji, dovozcem a čárovým kódem.

Typ výrobku - Model: SUP 254
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje více než 0,2 % hmotnosti di(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 8423000394603
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 14.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Zdeňa 5.4.2012 13:15

  Jsem zvědav, jak to malé vysvětlím a stejně tak jsem zvědav, co a kde jí teda kupím, když je všechno tak škodlivé..Asi začnu doma vyřezávat dřevěné a hotovka.:(

  reagovat

  R R
 • EVA MARKOVÁ 23.2.2012 18:26

  PRVNÍ VSTUP PO REGISTRACI A BĚŽÍM VYHODIT HRAČKY, KTERÉ JSEM KOUPILA DĚTEM ZA NEMALÝ PENÍZ V PRODEJNĚ, KTERÁ SE SPECIALIZUJE NA "ŠPIČKOVÉ VÝROBKY PRO DĚTI". ACH JO!

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit