Databáze nebezpečných výrobků

Leopard Hračka závodní auta

Hlášení RAPEX 7/2010
Jedná se o závodní automobily v různých barvách. Popis obalu: válec, který je označený takto: Racing a různá označení v angličtině. Nálepka nese značku, označení CE a symbol označující, že hračka není vhodná pro děti do 36 měsíců věku.

Typ výrobku model č. 223-4B
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Pořezání
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko pořezání, protože kola jdou velmi snadno odejmout, čímž se vystavují nápravy, které mají ostré části.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 8435273232131
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celními úřady.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit