Databáze nebezpečných výrobků

La Riqueza Hračka terč se šipkami

Hlášení RAPEX 10/2010
Na jedné straně je plocha na kreslení a na druhé terč. Dodává se se dvěma tupými šipkami. Hračka je vyrobena z kovového panelu, který je pokrytý přilnavou plastovou plochou a má snadno odnímatelný plastový rám. 

Typ výrobku 28433
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Pořezání
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko pořezání, protože plastový rám pokrývající kovový panel je snadno odnímatelný. Tím se odkryje kov, který má ostré hrany. 
Již vzniklé úrazy Byl zaznamenán jeden případ.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 09.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit