Databáze nebezpečných výrobků

Hračka "Svítící Marťanprsty"

Hlášení RAPEX 27/2013

Plastová svítilna dodávaná jako dárek k doplňku stravy „Marťánci“. Hračka se skládá z malé průhledné svítilny s vypínačem a je dostupná ve čtyřech barvách – červená, modrá, bílá a zelená. Rozměry cca 4 x 1,5 x 1,5 cm. Svítilnu lze silikonovou páskou připevnit k ruce. Uvnitř jsou tři knoflíkové baterie, které nejsou přístupné nebo vyměnitelné. Je to výrobek na jedno použití. Zabaleny v průhledném plastovém sáčku bez údajů o výrobci, dovozci nebo dodavateli (distributorovi) a jsou v kartonové krabici společně s doplňkem stravy a letákem. Na letáku je varování o věkovém omezení do 3 let a symbol věkového omezení.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení a chemické nebezpečí, protože knoflíkové baterie lze snadno vyjmout z přihrádky bez nářadí. Plastový kryt se také může snadno polámat a zpřístupnit baterie, LED žárovku a malé plastové části.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1 a EN 62115.

Čárový kód 8595165269147
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz nabízení zboží a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 17.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • o 18.7.2013 08:45

    a co od nich cakate nejaku kvalitu ?
    a najlepsie ze to darcek nebol ale si to clovek musel kupit. kedze balenie s martaprstami bolo drahsie ako normalne balenie.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit