Databáze nebezpečných výrobků

SAPIN MALIN hračka rybaření "Peche a la ligne"

Hlášení RAPEX 26/2015

Dřevěná hračka s prutem s magnetickou kuličkou na konci a dřevěnými rybami. Výrobek se dodává v kartonové krabici s rozměry: 35x13x5 cm. Prut a ryby jsou uvnitř průhledného plastového sáčku.

Typ výrobku Ref. č.: 56305, sada SM404
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Z ryb se mohou oddělit malé ploutve, které by dítě mohlo vložit do úst a hrozí udušení. Plastový sáček je navíc příliš tenký, a pokud si s ním dítě bude hrát, může zablokovat současně ústa i nos dítěte.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8416040563054
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 12.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit