Databáze nebezpečných výrobků

Hello Fishy Hračka - rybaření "Magnetic Fishing Game"

Hlášení RAPEX 11/2012

Souprava obsahující plastový rybářský prut s magnetem na konci a LED světlem a tři plastové ryby s magnety a LED světlem. Výrobek je zabalen v plochém kartonovém obalu pokrytém průhledným plastem. Varování na obalu: doporučené pro děti starší 6 let, není určené pro děti do 36 měsíců, protože obsahuje malé části, které by děti mohly vdechnout, obsahuje magnetické součástky, magnety spojené dohromady nebo s kovovými předměty by mohly způsobit vážná zranění uvnitř těla, při spolknutí nebo vdechnutí vyhledejte okamžitou lékařskou pomoc.

Typ výrobku TY1603
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení a zranění žaludku, protože lze magnety oddělit a ty mají vysoký index magnetického toku. Pokud se dva nebo více magnetů spojí, mohou zablokovat trávicí trakt.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Datum publikace 02.04.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit