Databáze nebezpečných výrobků

Karo Hračka pistole

Hlášení RAPEX 18/2010
Hračka - vzduchová pistole vyrobená z tvrdého plastu zelené, žluté a oranžové barvy, se čtyřmi růžovými šipkami s přísavkami a se sedmi náboji z tvrdého modrého plastu.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, poranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože délka šipek není dostatečná. Dále představuje riziko poranění, protože kinetická energie střel je příliš vysoká. Navíc je varování o použití střel nedostatečné.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Čárový kód 7460745482067
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu, zničení výrobků a informování spotřebitelů.
Datum publikace 04.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit