Databáze nebezpečných výrobků

Hračka pistole - Shocking Gun

Hlášení RAPEX 11/2010
Zařízení s laserovým ukazovátkem a spouští. Výrobek vypadá jako pistole s otočným bubnovým zásobníkem (revolverového typu) asi 10 cm dlouhá a má měděnou barvu, se stříbrným kladívkem a spouští. Rukojeť, na které je malý symbol blesku v kruhu, a zásobník jsou černé, stejně jako malý kryt, který zakrývá hlaveň.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození zraku, protože obsahuje laser III třídy. Lasery III třídy se nesmějí uvádět na trh pro spotřebitelské použití.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje příslušnému evropskému standardu EN 60825.
Země záchytu Ohlašující: Itálie, Další: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zabavení výrobků a stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit