Databáze nebezpečných výrobků

Lovely Mobile Phone Hračka mobilní telefon

Hlášení RAPEX 19/2010
Dětský plastový mobilní telefon bílé a fialové barvy se žlutou klávesnicí. Na displeji je obrázek panenky a slovo "Beautiful". Baleno v blistru s růžovým podkladem, nápisem "Lovely Mobile Phone", obrázkem panenky a dalším značením. Malá růžová a fialová taška s obrázkem panenky je součástí balení.

Typ výrobku 691-1
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození sluchu
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození sluchu, protože hladina akustického tlaku je 101 dB, což překračuje povolenou hodnotu 80 dB.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 8102647922942
Země záchytu Ohlašující: Slovensko, Další: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.
Datum publikace 11.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit