Databáze nebezpečných výrobků

Happy Star Hračka - mobilní telefon "Baby’s Sweet"

Hlášení RAPEX 28/2011

Plastový růžový a fialový mobilní telefon. Na obalu je jméno "Baby’s Sweet" a obrázek dívky. Napájen dvěma 1,5 V bateriemi typu LR4, které jsou součástí balení. Na nálepce a obalu varování v polštině, jméno a adresa výrobce, nápis “Happy Star”, CE, země původu, číslo výrobku, EAN a piktogram věkového omezení.

Typ výrobku MPE 477374
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože přihrádku na baterie lze otevřít bez nářadí a k bateriím se tak mohou dostat děti.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 62115.

Čárový kód 5900368477375
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 62115.

Datum publikace 25.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit