Databáze nebezpečných výrobků

hrací telefon PHONE MUSICAL TOYS

Hlášení RAPEX 12/2019

Modrý plastový telefon. Výrobek je dodávaný v blisteru s papírovou zadní částí.

Typ výrobku MPH81515
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Ohrožení životního prostředí, zdravotní
Nebezpečí

Prostor pro baterie lze snadno otevřít bez použití jakýchkoliv nástrojů, což umožňuje přístup ke knoflíkovým bateriím. Dítě je může dát do úst a polknout, což by mohlo způsobit poškození gastrointestinálního traktu dítěte.
Použité pájky obsahují příliš kadmia a olova (naměřené hodnoty do 0.19 % a 77.3 % hmotnostních). Kadmium a olovo představují riziko pro životní prostředí. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 62115 a požadavky směrnice Komise o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních (směrnice RoHS2).

Čárový kód 5900368815153
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení výrobku (prodejce).

Datum publikace 14.04.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit