Databáze nebezpečných výrobků

Smoby Hrací sada - Hello Kitty

Hlášení RAPEX 1/2010
Hrací sada pro děti mladší 18 měsíců, skládající se z kolébky, židle a stolu (spojených), míče , matrace, dětské lahvičky (která představuje problém), čajové lžičky, nádobí, krabičky na pudr a kolečkové tašky. (Panenka na obalu není součástí sady).

Typ výrobku Sériové č. 024529
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože hrací sada obsahuje dětskou lahvičku, jejíž dudlík se může uvolnit čímž se uvolní malé části, které zcela projdou válcem pro testování malých částí.
Země původu Francie
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 3032160245295
Země záchytu Ohlašující: Norsko, Další: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Distributor zboží dobrovolně stáhnul od zákazníků.
Datum publikace 05.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit